Kahramanmaraş’taki kongrede önemli isimler vardı

Paylaş
 

AK Parti Kahramanmaraş 7. Olağan Kongresi’nde, Genel Merkezden birçok isim yer aldı.

AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Mahir Ünal, Çiğdem Karaaslan, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir gibi birçok üst düzey isim yer aldı.

Kongre’de konuşmalardan öne çıkanlar ise şu şekilde…

Ömer Oruç Bilal DEBGİCİ

“ÖMRÜNÜ ADAMIŞ BİR AİLENİN ÜYESİYİM”
Kongrede konuşma yapan Ömer Oruç Bilal Debgici, partinin kuruluşundan bu yana her kademe de görev aldığını belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Âmâsız ve fakatsız ikinci planımız olamadan bildiğimiz ve gördüğümüz doğruların her zaman savunucusu oldukça makam ve mevki heveslisi olmadık. Gayemiz her şeyin iyisine layık olan aziz milletimize hizmetkâr olmak ve Maraş’ımız için çalışmak oldu. Uzun ince bir yolda yürüyoruz. 19 yıla aşkın zamandan beri partimizin her kademesinde yer alan biriyim. Yaptığımız görevin ve çalışmaların ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Ömrünü adamış bir ailenin bir üyesi olarak bu bayrağı devredeceğim. Çocukluğumuzdan bu yana nerede durduğumuza değil davaya ne kadar hizmet edebilirizin içinde durduk. Bu kutlu davanın neresinde olursak olalım. Alacağımızı görevi en iyi şekilde yerine getirebilmek için koşmaya devam edeceğiz. Ben inanıyorum ki Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi; mensuplarıyla şereflenmez mensuplarına şeref verir bizde o kervana katılmışızdır. İnanıyor ve biliyorum ki bayrağı devralacak Fırat kardeşimiz bugünden sonra daha büyük bir heyecanla bizden daha çok çalışacaklardır. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki

“Bizim her zaman başımız diktir”

Kongrede konuşma yapan bir diğer isim AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Ben şimdiden görevi devreden Ömer Başkanımıza yaptığı emeklerden dolayı teşekkür eder, görevi devralan Fırat Başkanımıza hayırlı olsun dileklerinde bulunmak ister ve başarılar dilerim. Bizler Türkiye de hayırlı işler yapmak için bir araya gelmiş erdem topluluğuyuz. Her attığımız adımda sorumluluğumuz içinde işleri yaparız. Allah’a şükrediyoruz ki, genel başkanımıza yol arkadaşlığı yapıyoruz. Bu bizim için ne büyük bir mutluluktur. Bizim her zaman başımız dik olarak her yerde gezebiliriz. Gelmiş geçmiş bütün iktidarlardan başarılıyız. Şu ana kadar gelmiş geçmiş bütün hükümetlerden başarılıyız. Sağlıkta enerjide, ekonomide, ulaşımda, eğitimde, hepsinde başarılıyız çok şükür.” Dedi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik

AK Parti Kahramanmaraş 7. Olağan Kongresi’ne katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kahramanmaraş’a övgü dolu sözler hitap etti.

Ömer Çelik, “Maraş’tan icazet almadan Türkiye yönetilmez”
Herhangi bir şehirde değilim. Biz bu siyasi harekete başladığımız zaman Türkiye’nin tamamını görmeden sadece Maraş’ı gördüğümüzde bütün Türkiye şunu anlamıştı. AK Parti iktidara geliyor. Çünkü Maraş AK Parti’den yana tavır koyuyor.  Hiçbir ile bakmadan sadece Maraş’a bakarak muhaliflerimizin yenileceğini siyasi hareketimizin başarılı olacağını Maraş’ta gördük. Onun için Maraş Türkiye’yi kimin yöneteceğini pusulasıdır. Onun için Maraş Türkiye’de kimin kararı sahip olduğunu adresidir. Unutmayalım ki, Maraş’tan icazet almadan Türkiye yönetilmez. Unutmayalım ki, Maraşlının rızasını almadan Türkiye’de karar sahibi olunmaz” dedi.

Bu yazı 36 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun