Kahramanmaraş’ta vaka artışının sebebi eş dost ziyareti

Paylaş
 

Kahramanmaraş’ta uzun zamandır kontrol altında olan koronavirüs vakaları son haftalarda artışa geçerek kontrol edilemez bir duruma geçti. Yaşanan vaka artışlarının ciddi bir kısmının eş, dost ve akraba ziyaretlerinden dolayı olduğu öğrenildi.

Kahramanmaraş’ta uzun zamandır başarılı bir şekilde kontrol altında tutulan koronavirüs salgını, son günlerde kontrol dışına çıkmış durumda. Kahramanmaraş’ta vatandaşların bilinçsiz davranışları sonrasında patlama yaşayan koronavirüs vakalarının büyük bir oranının eş, dost ve akraba ziyaretlerinden olayı olduğu öğrenildi. Yaşanan vaka artışlarından sonra ise Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, yeni aldıkları kararlar ile vakaları tekrardan kontrol altına alınması için yoğun mesai harcıyor.

Eş, dost ve akraba ziyaretlerinden dolayı artış yaşanan vakaların ardından duyuru yayımlayan Kahramanmaraş Valiliği, vatandaşlardan salgın ortamında ev ziyaretlerinin yapılmaması gerektiğini ve bu durumun salgının yayılmasını önlemek açısından hayati bir öneme sahip olduğunu duyurdu.

Bu yazı 53 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun