Güngör Hodri Meydan! dedi, Öztunç İse Meydan Okumayı Kabul Etti

Paylaş
 

Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’a hodri meydan dedi. Öztunç ise Güngör’ü kanala davet etti.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör arasında su fiyatlarıyla ilgili polemik yaşanıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, sosyal medya hesabından, Gaziantep’te suyun yüzde 27 indirimle Kahramanmaraş’ta ise yüzde 50’nin üstünde zamla satıldığını açıkladı. Bunun üzerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’a sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Güngör paylaşımında ““Genel bütçemizden fert başına Kahramanmaraş’ın 3 katı pay alan ve bizim iki katımıza yakın su tarifesi uygulayan İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri su ücret tarifesini bizim tarifeye indirsin biz de yüzde 50 indirim yapmaya hazırız. Hodri meydan! Kaldı ki şehrimizde Gaziantep’ten yüzde 41 daha ucuz su tarifesi uygulanmaktadır” dedi.

Hayrettin Güngör’ün paylaşımı üzerine Ali Öztunç’tan cevap gecikmedi ve o da sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş’taki su fiyatları konusunda bana meydan okumuş, Hodri meydan demiş. Sayın başkanın meydan okumasını kabul ediyorum. İstediğiniz kanalda ( Aksu TV ) dahil ne zaman isterseniz sizinle Kahramanmaraş’ı konuşmaya varım, hazırım. Meydan okumak öyle sosyal medyada yazıp geçip, AK Partili Gençler ve yöneticilerin twit atmasına benzemez. Madem meydan okudunuz karşıma çıkacaksınız. Sizden haber bekliyorum.’ İfadelerini kullandı.

Bu yazı 98 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun