ERDOĞAN,“18 yılda Kahramanmaraş’a 35,5 Milyar tutarında yatırım yaptık”

Paylaş
 

AK Parti Kahramanmaraş 7. Olağan Kongresi’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

ERDOĞAN’IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞI..

Bir kez daha Maraş’ı Kahramanmaraş yapan sütçü imam Arslanbey, Rıdvan Hoca, senem Ayşe Çuhadar Ali’yi ve Türk İstiklal sevdalılarını rahmetle yâd ediyorum. Bin yıldır vatanımızın ve milletimizin bekası için canını esirgemeyen tüm şehirlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Mücadelesiyle istiklal harbimize güç ve moral veren Kahramanmaraş’ta olmak, bizleri heyecanlandırıyor. Sana boşuna köşe taşı kalem kaşı denmemiş ey Maraş!

Sende peygamberimizin dünya gözüyle gören ashabı var. Sende gönül sultanlarının duası var. Sende kahramanlık var. Sende bereket var. Sende hak ve hakikat sevdası var. Sende bizi biz yapan, bizi millet yapan değerler var. Sende şiir var, edebiyat var, sende gölge edecekse ancak Albayrak gölge eder diyen Albayrak’tan başka gölge tanımayan yiğitlerin var Maraş. Bunu için Türkiye’yi 2023 ve 2053 hedefleri mücadelesinde de Maraş’ı en önde görmek istiyorum.

AK Parti 7. Olağan Kongresini işte böyle hayati bir dönemde gerçekleştiriyoruz. Büyük ve güçlü Türkiye mücadelesinin lokomotifi, AK Parti’nin Genel Başkanı’ndan mahalle temsilcisine kadar tüm kadro yapıyor. Kaderimiz Türkiye’nin kaderiyle görüyoruz. Kurulduğumuz günden bugüne kadar ak parti milletimizin partisidir dememizin sebebi budur. Sıfatı ismi cismi ne olursa olsun kimsenin kendi şahsi hesapların hedeflerini ve heveslerini umumi davanın önüne koymasına tahammülümüz olamaz. Değişim gerçeğinden kopmadan 19 yıldır partimize hizmet etmiş ve bağlığını koruyan herkesi kucaklayarak devam edeceğiz. Teşkilatlarımızın üçte ikisini yeni vizyonlarla güçlendirirken Ahde-Vefa’yı da asla elde bırakmadık. Köklerimizden kopmadan yeni yapraklarla ve yeni çiçeklerle birlikte tüm dostlarımızı kucaklayan bir çınar gibi büyüyoruz. Kuruyan dallar budadıkça çok gür bir şekilde hedeflerimize ilerlemeyi sürdürüyoruz. Tüm kalbimizle inandığımız yoluna hayatımızı koyduğumuz gerektiğinde canımızı vermeye gerektiğimiz davamızı zafere ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Davamızı kuşların göz bebeğinize esen yele yağan kara yağmur yüklü bulutlara bebeklerin avcunun kara taşa kor ateşe yazacağımı güne kadar bize durmak duraksamak haramdır. Allah’ın yardımı dışında bir güç aramadan mücadelemizi büyütüyoruz. Seçimden önce seçim kazanmanın yolu her güne bu anlayışla çıkıyoruz. Her kim, milletle bağını keserse partisiyle de irtibatını koparır.

Bu yazı 59 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun