Elbistan’da 2 kişi daha koronavirüse yenik düştü

Paylaş
 

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Elbistan’da da koronavirüs vakaları ve ölümleri tavan yaptı. Elbistan Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 2 kişi daha koronavirüsten dolayı hayatını kaybetti. İşte detaylar..

Elbistan’da koronavirüs ölümlerinin önüne geçilemiyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi vaka ve ölüm sayıları Elbistan’da da her geçen gün artıyor. Son dakika bilgisine göre Elbistan Devlet Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi gören 2 kişi daha hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, yüksek ateş, eklem ağrısı ve nefes darlığı şikayetiyle Elbistan Devlet Hastanesi’ne giden Salman L. ve Nuri C.’nin burada yapılan koronavirüs testleri pozitif çıktı. Hastanede tedavi altına alınan kişiler, durumları ağırlaşması üzerine yoğun bakım ünitesine kaldırıldı.

Tedavilerine yoğun bakım ünitesinde devam edilen Salman L. ve Nuri C. burada doktorların yaptığı tüm müdahelelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybetti.

MAHİR ÜNAL’DAN ÇAĞRI

Vakaların ve ölümlerin artması üzerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal; “Sokağa çıkma kısıtlamasının ilk kısmı bu akşam 21.00-05.00 arasında başlıyor. Lütfen tedbirlere riayet edelim, kurallara özen gösterelim. Bu süreci millet olarak kenetlenerek birlikte atlatacağız. Sevdiklerimizin ve kendimizin sağlığı için sabredelim, başaracağız.” dedi.

TÜRKİYE’DE SON DURUM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaptığı açıklamada; “Bugün tespit edilen 6.101 yeni hastamız var. İyileşen hasta sayımız yeni hasta sayımızı geçmedikçe sağlık sisteminin yükü artmaya devam ediyor. İster zorunlu olsun isterse gönüllü tedbirlerin hayat kurtardığını unutmayalım. Tedbirlere uyalım.” dedi.

ElbistanOlay

Bu yazı 79 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun