Can kaybı 109’a yükseldi

Paylaş
 

AFAD, İzmir’deki depremde can kaybının 109 olduğunu, 138 kişinin tedavisinin sürdüğünü açıkladı.

AFAD’dan yapılan açıklamaya göre, 30 Ekim’deki deprem sonrasında büyüklüğü 4’ün üzerinde 44 artçı olmak üzere, toplam 1528 artçı sarsıntı tespit edildi.

SAKOM’dan alınan bilgilere göre 109 kişi hayatını kaybetti. Yaralanan 1036 kişiden 898’i taburcu edildi. 138 kişinin tedavisi sürüyor.

İzmir’de arama ve kurtarma çalışmaları yürütülen 17 binadan 13’ünde çalışmalar tamamlandı. 3 noktada 4 binada çalışmalar sürüyor.

Bölgede AFAD, JAK, STK’lar ve belediyelerden toplam 7 bin 880 personel, 25 arama kurtarma köpeği ile 1206 araç görev yapıyor.

Ege Bölgesi genelinde hissedilen deprem sonrasında İzmir başta olmak depremden etkilenen illerde, alan tarama çalışmaları devam ediyor.

AFAD’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Deprem sonrasında, tüm Bakanlık ve İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezleri teyakkuza geçirilmiş; destek ekipler bölgeye sevk edilmiştir. Genelkurmay Başkanlığı’na ait 7 adet kargo uçağı ile personel ve araçların sevkiyatı 20 uçuş ile gerçekleştirilmiştir. JAK ve sivil toplum kuruluşlarının arama kurtarma ekipleri bölgeye sevk edilmiştir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı, yürütülen arama kurtarma çalışmalarına 186 personel, 15 sahil güvenlik botu ile katılmaktadır.

Kaynak: TRT Haber

Bu yazı 55 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun